تبلیغات در گروه برسا
96/07/04 سه شنبه 03:59
ورود / ثبت نام


ثبت نام
کلمه عبور جدید
سبد خرید
  • هیچ موردی پیدا نشد

سفارش

جستجوی پیشرفته آگهی ها
روش جستجو:
به صورت عادی
مقادیر شامل تمام کلمات باشد (AND)
مقادیر شامل یک از کلمات باشد(OR)

موقعیت جغرافیایی:طراحی در غرفه سازی

"طراحی در غرفه سازی"

نقشه اولیه طراحی:

اغلب مردم، نقشه های اولیه طراحی را با نقشه ساخت که جزئیات در آن ترسیم شده اشتباه می گیرند. طراحی نمایشگاه و غرفه های نمایشگاهی حاصل همکاری میان طراح و سازنده است و نقشه های اولیه طراحی در واقع واسطه این ارتباط و همکاری هستند. مهم ترین مهارتی که طراح به آن نیاز دارد، توانایی انتقال دقیق و صحیح نظرات خود است.در نظر بسیاری از طراحان اعتماد به روش کار سازنده ممکن است ناشی از کنترل ناکافی باشد. ولی این روش دقیقا شیوه کار بهترین آرشیتکت ها همچون Frank lyiod wright و  carlo Scarpa است.

اجرای طرح:

پس از یک طراحی اصولی، زیبا و کاربردی نوبت به اجرای آن یا همان غرفه سازی و ساخت و ساز غرفه می رسد. امروزه طراحی غرفه های نمایشگاهی با کمک متریال های جدید و نوآوری در ساخت و ساز به طراحان کمک می کند تا بتوانند ایده های خود را به طور کامل اجرا کنند. در این زمینه می توان از تجهیزات جدید نورپردازی، تجهیزات پوشاننده کف غرفه و... استفاده کرد و زمان ساخت و ساز را به حداقل و زیبایی غرفه را چند برابر نمود. در برخی از غرفه سازی و غرفه آرایی ها نیز می توان برخی از تجهیزات را به صورت اجاره ای تهیه نمود تا غرفه داران متحمل هزینه های سنگین نشوند.

انتخاب یک سازنده

مرحله نهایی طراحی نمایشگاه و غرفه ها که مهم ترین بخش آن است، انتخاب یک سازنده و کارکردن با اوست. نتیجه کار باید همان چیزی باشد که مورد نظر شماست.شاید همان طرح ثبت شده بر کاغذ نباشد ولی قصد سازنده رسیدن به این هدف است.هنگام انتخاب سازنده لازم است به این فاکتورها توجه شود: کیفیت کارهای سابق او، سابقه انجام کارهای مشابه، درک هزینه های پروژه، شناخت قابلیت های متخصصین مختلف و نیز کار با طراحان مختلف.

امروزه غرفه سازی نیز دست خوش تغییرات متعددی از جمله متریال های جدید شده است.به عنوان مثال در غرفه نمایشگاهی می توان از کفپوش های آماده به جای ام دی اف و پارکت استفده کرد. از تجهیزات جدیدتر نورپردازی بهره برد و قالب های طراحی را بدون هیچ گونه محدودیتی اجرا نمود. از آنجایی که مدت زمان غرفه سازی نمایشگاهی محدود می باشد، شرکت های غرفه ساز می بایست با برنامه ریزی دقیق و حساب شده فرایند غرفه سازی را آغاز کنند. زیرا هرگونه تاخیر در اجرای غرفه سازی ، منجر به عواقب جبران ناپذیری خواهد شد.

 

منبع : کتاب طراحی نمایشگاه ها و غرفه های نمایشگاهی

نوشته : میلاد برکاتی و بهراد برکاتی

 

غرفه سازی

 

غرفه سازی - پیمانکاران غرفه سازی - انواع غرفه سازی - طراحی در غرفه سازی - مراحل غرفه سازی - نور در غرفه سازی - رنگ در غرفه سازی - مصالح غرفه سازی - کف سازی در غرفه سازی - غرفه سازی مدرن - غرفه سازی و غرفه آرایی -

نورپردازی بهینه در غرفه سازی نورپردازی بهینه در غرفه سازی
بررسی نورپردازی در غرفه سازی ، و بهینه سازی نور غرفه نمایشگاهی ...
فاصله بین طرح و اجراء در غرفه سازی فاصله بین طرح و اجراء در غرفه سازی
بررسی فصله طرح غرفه نمایشگاهی و اجراء طرح در فرآیند غرفه سازی ...
نکات مهم در انتخاب پیمانکار غرفه سازی نکات مهم در انتخاب پیمانکار غرفه سازی
بررسی نکات مهم پیرامون انتخاب پیمانکار غرفه سازی در ساخت یک غرفه نمایشگاهی ...

SecImgSes